چرا به دستگاه پرکن برای تولید و بسته بندی خاک گلدان نیاز داریم؟

تولید و بسته بندی خاک آماده کشت، چند سالی است که رواج بسیار دارد. امروزه بسیاری از منازل بصورت آپارتمان هستند و مردم بیش از گذشته به نگهداری از گل ها و گیاهان روی آورده اند. در سال های گذشته منازل ویلایی بودند و تقریبا بیشتر منازل دارای باغچه ای هرچند کوچک. اما امروزه آپارتمان نشینی رونق بیش از گذشته دارد. مردم نیز بیش از گذشته به اهمیت و لزوم نگهداری گل و گیاه آپارتمانی در محیط زندگی و محل کار خود پی برده اند.

از همین روی، تولیدکنندگان گل و گیاهان آپارتمانی، گل های گلدانی و همچنین گل های فصلی تولیدات خود را افزایش داده و امروزه در هر محله شاهد فروشندگان گل های آپارتمانی هستیم. بنابر این استقبال، تولید و عرضه خاک آماده کشت که استفاده آسان برای عموم جامعه دارند نیز افزایش یافته است.

بسیاری تولیدکنندگان بستر کشت و خاک آماده کشت، این خاک ها را در کیسه های نیم، یک، دو و نیم، پنج و بیست و پنج لیتری عرضه می کنند. البته تنوع وزن و حجم خاک آماده کشت کیسه ای بالاست و بر حسب نیاز مشتری بسته بندی و عرضه می شود. اما معمولا کیسه های چهار و پنج لیتری تیراژ بالاتری دارند.

بسترهای کشت تنوع بالایی دارند. از کوکوپیت و پرلیت تا خاک برگ و ماسه، لیکاپون و حتی پوکه معدنی  . . . همه به صورت جداگانه و یا ترکیبی بسته بندی و عرضه می شوند. بسترهای ترکیبی برای نیازهای خانگی و گیاهان آپارتمانی کاربرد بیشتر و راحت تری دارند.

 

پرکن صنعتی مناسب تولید کود کمپوست

 

در کارگاه های تولید خاک آماده کشت، بستر اصلی معمولا کوکوپیت است. کوکوپیت الیاف درخت نارگیل است که فراوری و بیسته بندی شده به کشور ما وارد می رود. تولیدکنندگان خاک آماده کشت، کوکوپیت را خیس می کنند تا باز شود. پس از مدتی این کوکوپیت آب فراوان جذب کرده و حدودا 10 برابر حجم می گیرد. کوکوپیت مزایای خوبی دارد. تخلخل بالا، عدم آلودگی و سبک بودن . . . کوکوپیت محیط خوبی برای جوانه زنی گیاه است. 

اما مشکل آن فقر مواد غذایی است. لازم است با سایر مواد ترکیب شود تا نیازهای غذایی گیاه رفع شود. به کوکوپیت معمولا پرلیت اضافه می شود. پرلیت برای افزایش تخلخل خاک بستر کشت و افزایش جذب آب استفاده می شود.

علاوه بر این ها، مواد دیگری از جمله خاک برگ، کود پوسیده و کمپوست، پوسته های بادام زمینی، بقایای هرس ساخ و برگ های پوسیده شده درختان . . .  همگی قابلیت ترکیب و فرآوری جهت استفاده به عنوان خاک آماده کشت را دارند.

 

 

طرز کار دستگاه بسته بندی خاک آماده کشت

در این واحدهای تولیدی خاک آماده کشت، مواد مورد نظر ترکیب شده و توسط دستگاه تولید و بسته بندی خاک آماده کشت، در کیسه های پلاستیکی پر می شود. موارد بستر کاشت در مخزن دستگاه ریخته می شود. سپس کیسه های پلاستیکی توسط اپراتور در فک های دستگاه قرار می گیرد.

 

بسته بندی خاک اره خاک برگ جنگلی

 

فک های دستگاه بر حسب نیاز واحد تولیدی می توانند پنوماتیک و یا مکانیکی انتخب شوند. اپراتور کیسه را در فک کیسه گیر دستگاه قرار داده، دستگاه مواد بستر را در کیسه ها با سرعت بالایی پر می کند. برای افزایش سرعت کار در واحد تولیدی، می توان فضای مورد نظر در کارگاه را بر اساس نیاز سنجی، از محل دستگاه به محوطه انبار، نوار نقاله قرار دارد. اپراتور می تواند کیسه های پر شده را روی نوار نقاله قرار دهد. کیسه های با سرعت به سمت محل انبار رفته و توسط نیروهای کارگاه روی هم چیده می شوند. 

 

استفاده از ماشین کیسه کن و بسته بندی خاک، سرعت کار را بسیار بالا می برد.

 

تیداپارس تولید کننده ماشین های پرکن در کشاورزی

 

طراحی حرفه ای – گارانتی تخصصی

برای اطلاعات کاملتر به سایت ما مراجعه نمایید:

برای دریافت اطلاعات کاملتر و کاتالوگ این محصولات با ما در ارتباط باشید 09904823436

شماره های دفتر مرکزی: 02634209120 الی 24 و 02634090070 الی 73

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *