ماشین های پرکن بستر کشت تیداپارس

 

ماشینهای پرکن بستر کشت مجموعه ای از ماشین های گلخانه ای و صنعتی می باشند که کاربردهای وسیعی در کشاورزی و صنعت دارند. تجهیزات پرکن در گلخانه ها، نهالستان ها، تولیدکنندگان گل های فصلی و گلدانی، تولیدکنندگان انواع خاک آماده کشت و بستر آماده کشت و بسیاری موارد دیگر کاربردهای وسیع دارند. این سری ماشین ها در مدل های متنوعی تولید شده و برای انواع مواد بستر، با رطوبت های مختلف استفاده می شوند. عملکرد ماشینهای پرکن به این گونه است که ترکیبی از مواد در مخزن دستگاه مخلوط شده و به کیسه و گلدان انتقال داده می شوند.

ماشین های پرکن برای پرکردن بقای کاه، کلش و شالی خرد شده در کیسه نیز بکار می روند. این بقایا که می تواند بقایای خرد شده برگ و چوب هرس شده درختان نیز باشد، در کیسه ریخته و سر کیسه دوخت شده می شود. تولید کنندگان قارچ می توانند به کمک این دستگاه، کمپوست کیسه شده را برای تولید قارچ در سالن های خود بصورت مکانیزه و با سرعت تهیه نمایند.

همچنین بسیاری از تولیدکنندگان خاک های بسته بندی شده و تولیدکنندگان انواع مواد گرانولی، کود ها، ورمی کولیت و  . . . نیز می توانند از این دستگاه ها برای کیسه کردن و بسته بندی تولیدات خود استفاده نمایند. مناسب برای فروشندگان ورمی کولیت. کیسه های کود آلی و معدنی . . .  

این ماشینها یک مخزن خاک دارند. در مخزن هلیس همزن قرار گرفته که خاک بستر را مخلوط می کند. این هلیس می باید به گونه ای طراحی شده باشد که به بافت خاک آسیب نرساند. به کمک ماشینهای پرکن بستر کشت، سرعت و دقت کار در گلخانه ها و کارگاه های تولید قارچ، گل و گیاه و یا تولید و عرضه خاک آماده کشت بسیار بالا می رود. نسبت به کار توسط نیروی کارگری، کیفیت و سرعت کار مکانیزه بسیار بالاتر بوده و از نظر اقتصادی، استفاده از ماشینهای مکانیزه و مکانیزاسیون توجیه پذیری بالایی دارد.

امکان ازائه آپشن های دستگاه بر اساس نیاز کاربر فراهم می باشد. قسمت کیسه گیر می تواند پنوماتیک و یا مکانیکی تعبیه گردد. تعبیه پدال پایی برای پر کردن کیسه ها و ریزش مواد بر اساس انتخاب اپراتور، و یا امکان اتومات شدن ریزش مواد در کیسه و سپس دوخت سر کیسه ها بر اساس درخواست متقاضی وجود دارد.

امروزه بسیاری از گلخانه ها و واحدهای تولیدی به اهمیت استفاده از تجهیزات مدرن و بروز در کار و کسب خود پی برده اند. در تمام جهان واحدهای تولیدی رو به توسعه از نظر وسعت کار و سرعت کار آورده اند. این دو مورد با استفاده از ماشین ها و مکانیزه کردن عملیات کاری رخ می دهد. 

 

گروه صنعتی تیداپارس تولیدکننده انواع ماشین های پرکنامکلن  در کیسه، گروبگ، گلدان

معرفی ماشن های پرکن بستر کشت

امکان توزین کیسه ها، تعریف وزن خاص کیسه پر شده و قطع ریزش پس از رسیدن به وزن تعیین شده وجود دارد. دوخت سر کیسه ها نیز از آپشن های دستگاه می باشد. 

 

فیلم های زیر نمونه هایی از انواع ماشین های پرکن و کیسه کن و کارکرد دستگاه را نشان می دهند.