چرا نشاکاری کنیم؟

نشاء و نشاکاری

نشاکاری چیست؟

اصطلاح نشاکاری به پرورش گیاهان کوچک در ظروف کشت خاص یا نواحی خاصی از مزرعه گفته می شود که در آینده قرار است به مکان هایی منتقل شوند که در آنجا فرآورده ی قابل برداشت را تولید خواهند کرد. به زبان ساده تر: نشاکاری یعنی کشت بذر در مکانی و انتقال و جابجایی گیاهچه ی کوچک چند برگی سبز شده به محل اصلی برای ادامه ی رشد تا حصول محصول. این انتقال و کاشت گیاهچه ی کوچک چند برگی در مزرعه یا گلخانه را نشاکاری یا کشت نشایی عنوان می کنند.

 

 

نشاء و نشاءکاری چیست

نشاء چیست؟

بذر گیاه در خزانه (Nursery) یا در سینی نشا که شرایط کنترل شده ای از نظر نور، رطوبت و دما دارد، کاشته می شود. گیاه بخشی از دوره رشد خود را در این مکان می گذراند پس از قوی شدن ریشه و مساعد شدن آب و هوا به زمین اصلی (مزرعه یا گلخانه) منتقل می شود. نشا یا گیاهچه دانهالی کوچک، سالم، قوی، و عاری از آفات و بیماری ها است که معمولا دارای ۴ تا ۶ برگ است.

پیشنهاد مطالعه: نکات مهم درکاشت بذر و پرورش نشای گلخانه ای

 

چرا نشاکاری کنیم؟

سبزیجاتی که به وسیله نشا کشت می شوند نسبت به سبزیجاتی که در مزرعه با بذر تولید می شوند فصل رشد کوتاه تری دارند. به همین منظور تولید کنندگان با هدف تولید محصول زودرس، کاهش زمان تولید و برداشت دو یا چند مرتبه محصول در طول یک فصل رشد، از نشا استفاده می کنند. تولید نشا در محیط های کنترل شده این مزیت را دارد که از تنش های محیطی، عوامل بیماری زا، آفات و امراض مصون هستند.

 

اهمیت نشاکاری:

  • فصل رشد کوتاه تر
  • کاهش زمان تولید محصول
  • برداشت دو یا چند مرتبه ی محصول در یک فصل رشد

 

با استفاده از روش نشاکاری، می توان کود دهی و آبیاری را با راندمان بالاتری در اوایل دوره رشد اعمال نمود.

به عنوان مثال نشای اقلام صیفی‌جات را به مدت 40 روز در گلخانه ‌ها پرورش می دهیم و سپس آن را به مزرعه انتقال می‌دهیم که با اجرای این امر،مصرف آب به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند زیرا بخش زیادی از آب در دوران رشد و جوانه زنی مصرف می‌شود.

تاثیر نشاکاری در یکنواختی و تراکم مناسب محصول

به دلیل خطای بسیار جزئی و عدم احتیاج به واکاری نشا در این روش، شاهد مزرعه ای یکنواخت و یکدست و تراکم مناسب محصول در مزرعه یا گلخانه هستیم. همین مساله هم هزینه های نیروی کارگری را کاهش می دهد، هم هزینه های داشت و برداشت را کاهش داده در زمان نیز صرفه جویی بسیار خوبی خواهد شد. 

 

یکنواختی و تراکم مناسب محصول در نشاکاری

تاثیر نشاکاری در تولید محصولات نوبرانه و زودرس

محصولات حاصل از نشا را می توان زودتر از آن هایی که از دانه روییده اند برداشت نمود. پرورش دهندگانی که از نشا استفاده می کنند، می توانند از بازارهای اول فصل بهره مند شوند و زمان لازم برای تولید یک محصول را کاهش می دهند تا کشت دوم و سوم را در طی یک فصل رشد تولید نمایند.

 

کاهش هزینه های تولید در نشاکاری

تاثیر نشاکاری در کاهش هزینه های تولید

طبق مطالعات و تحقیقات انجام شده در کاشت به روش نشاکاری نسبت به کاشت به روش بذرکاری، هزینه های تولید شامل هزینه کارگری، هزینه نهاده های تولید شامل بذر، کود، سم، آب و … کاهش قابل توجهی دارد.

استفاده از نشا جهت تولید سبزی و صیفی جات، روشی است که مزایای بسیاری را می توان برای آن نام برد. چنانچه معایبی را بتوان برای استفاده از نشاکاری بیان کرد، می تواند به دلیل عدم اطلاع کافی، مدیریت نامناسب و موارد خاص فیزیولوژیکی باشد.

 

 

نوشته شده توسط واحد تحقیق و توسعه گروه صنعتی تیداپارس

«گروه صنعتی تیداپارس تولید کننده جدیدترین ماشین آلات کشاورزی و تجهیزات نوین گلخانه در ایران»

شماره ثبت سفارش:    09904823436-39

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *