چرا نشاکاری کنیم؟

نشاء و نشاکاری

نشاکاری چیست؟

اصطلاح نشاکاری به پرورش گیاهان کوچک در ظروف کشت خاص یا نواحی خاصی از مزرعه گفته می شود که بعداً به مکان هایی منتقل می شوند که در آنجا فرآورده ی قابل برداشت را تولید خواهند کرد.

نشاء و نشاءکاری چیست

نشاء چیست؟

  بذر گیاه در خزانه (Nursery) یا در سینی نشاء که شرایط کنترل شده ای از نظر نور، رطوبت و دما دارد، کاشته می شود. گیاه بخشی از دوره رشد خود را در این مکان می گذراند پس از قوی شدن ریشه و مساعد شدن آب و هوا به زمین اصلی (مزرعه یا گلخانه) منتقل می شود. نشاء یا گیاهچه دانهالی کوچک، سالم، قوی، و عاری از آفات و بیماری ها است که معمولا دارای ۴ تا ۶ برگ است.

پیشنهاد مطالعه: مقاله تولید بانک نشا

چرا نشاکاری کنیم؟

سبزیجاتی که به وسیله نشاء کشت می شوند نسبت به سبزیجاتی که در مزرعه با بذر تولید می شوند فصل رشد کوتاه تری دارند. به همین منظور تولید کنندگان با هدف تولید محصول زودرس، کاهش زمان تولید و برداشت دو یا چند مرتبه محصول در طول یک فصل رشد، از نشاء استفاده می کنند. تولید نشاء در محیط های کنترل شده این مزیت را دارد که از تنش های محیطی، عوامل بیماری زا، آفات و امراض مصون هستند.

 

با استفاده از نشاء می توان کود دهی و آبیاری را با راندمان بالاتری در اوایل دوره رشد اعمال نمود.

به عنوان مثال نشاء اقلام صیفی‌جات را به مدت 40 روز در گلخانه ‌ها می‌کاریم و سپس آن را به مزرعه انتقال می‌دهیم که با اجرای این امر مصرف آب به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند زیرا بخش زیادی از آب در دوران رشد و جوانه زنی مصرف می‌شود.

یکنواختی و تراکم مناسب محصول

به دلیل خطای بسیار جزئی و عدم احتیاج به واکاری نشا در این روش، شاهد مزرعه ای یکنواخت و یکدست و تراکم مناسب محصول در مزرعه یا گلخانه هستیم.

یکنواختی و تراکم مناسب محصول در نشاکاری

تولید محصولات نوبرانه و زودرس

محصولات حاصل از نشا را می توان زودتر از آن هایی که از دانه روییده اند برداشت نمود. پرورش دهندگانی که از نشا استفاده می کنند، می توانند از بازارهای اول فصل بهره مند شوند و زمان لازم برای تولید یک محصول را کاهش می دهند تا کشت دوم و سوم را در طی یک فصل رشد تولید نمایند.

کاهش هزینه های تولید در نشاکاری

کاهش هزینه های تولید

طبق مطالعات و تحقیقات انجام شده در کاشت به روش نشاکاری نسبت به کاشت به روش بذرکاری، هزینه های تولید شامل هزینه کارگری، هزینه نهاده های تولید شامل بذر، کود، سم، آب و … کاهش قابل توجهی دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: چگونه با نشاکاری هزینه های تولید را کاهش دهیم؟

 

استفاده از نشاء جهت تولید سبزی و صیفی جات، روشی است که مزایای بسیاری را می توان برای آن نام برد. چنانچه معایبی را بتوان برای استفاده از نشاکاری بیان کرد، می تواند به دلیل عدم اطلاع کافی، مدیریت نامناسب و موارد خاص فیزیولوژیکی باشد.

 

 

نوشته شده توسط واحد تحقیق و توسعه گروه صنعتی تیداپارس

«گروه صنعتی تیداپارس تولید کننده جدیدترین ماشین آلات کشاورزی و تجهیزات نوین گلخانه در ایران»

شماره ثبت سفارش:    09904823436-39

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *